0%

ROD czy wiesz jak „kupić” zgodnie z prawem?

Finanse Nieruchomości
ROD cieszą się obecnie dużym zainteresowaniem, czy wiesz jak skutecznie „kupić” taką działkę? Celowo „kupić” piszę w cudzysłowie, gdyż działka taka nie jest prawem własności działkowicza, jest oddana jemu do użytkowania na podstawie umowy zawartej z zarządem ogródków działkowych – szczegółowe doprecyzowanie znajdziesz w art. 27 umowy dzierżawy działkowej. Ustawa reguluje również maksymalny wymiary zabudowy […]
No image No image

ROD cieszą się obecnie dużym zainteresowaniem, czy wiesz jak skutecznie „kupić” taką działkę?

Celowo „kupić” piszę w cudzysłowie, gdyż działka taka nie jest prawem własności działkowicza, jest oddana jemu do użytkowania na podstawie umowy zawartej z zarządem ogródków działkowych – szczegółowe doprecyzowanie znajdziesz w art. 27 umowy dzierżawy działkowej. Ustawa reguluje również maksymalny wymiary zabudowy altany do 35m2, oraz jej wysokość w zależności od rodzaju dachu. Znajdziesz tam również inne przydatne działkowiczom informacje.

Jak „sprzedać” działkę ?

  • Obecny działkowiec może w drodze umowy przenieść prawo do użytkowania ogródka na inną pełnoletnią osobę,
  •  by takie przeniesienie było skuteczne konieczna jest zatwierdzenie zmian przez zarząd ogródków działkowych,

Jaka forma prawna jest wymagana dla takiej umowy? Czy musi być zawarta w formie aktu notarialnego?

  • NIE ma takiej potrzeby! Wystarczy zwykła umowa cywilno – prawna,
  • Jednak dla ważności umowy strony umowy muszą złożyć swoje podpisy w obecności notariusza. Podpisy muszą zostać opatrzone tzw. datą pewną.

Z taką umowa oraz z wnioskiem o zatwierdzenie zmian należy udać się następnie do zarządu ogródków działkowych. Et voila! – można cieszyć się już od tej chwili swoimi własnymi eko warzywami i rekreacją na świeżym powietrzu!

Nie chcesz robić tego sam, zadzwoń pomożemy!

Pokaż wszystkie wpisy

PRZYGOTOWALIŚMY DLA CIEBIE PREZENT:

Kilkanaście stron merytorycznej wiedzy o tym jak skutecznie przygotować się do kredytu hipotecznego. Znajdziesz w nim porady jakich nie usłyszysz w banku, tylko u nas bezpłatnie 7 złotych zasad przygotowania się do kredytu hipotecznego. Specjalnie dla Ciebie, napisane na podstawie kilkunastoletniego doświadczenia w branży finansowej.


Kredyt - jak się przygotować? Ebook